ممکن محققان مطالعه نوشابه گازدار مبتلا شدن

ممکن: محققان مطالعه نوشابه گازدار مبتلا شدن اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی من هم با خشت ساختن ماهی یک میلیون شغل می‌توانم ایجاد کنم/ ادامه دولت روحانی به مصلحت کشور است ، هاشمی‌طبا

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادعای زیاد کردن دو و نیم برابر کردن درآمدهای دولت که از جانب بعضی نامزدها مطرح شده است را گزاف خواند.

من هم با خشت ساختن ماهی یک میلیون شغل می‌توانم ایجاد کنم/ ادامه دولت روحانی به مصلحت کشور است ، هاشمی‌طبا

هاشمی طبا : من هم با خشت ساختن ماهی یک میلیون شغل می توانم ایجاد کنم/ادامه دولت روحانی به مصلحت کشور است

عبارات مهم : قانون

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادعای زیاد کردن دو و نیم برابر کردن درآمدهای دولت که از جانب بعضی نامزدها مطرح شده است را گزاف خواند.

به گزارش ایلنا، سیدمصطفی هاشمی طبا در نشست خبری خود در گروه تحریریه سایت با اشاره به بعضی از تهدیدهای داخلی و خارجی گفت: در جریان جنگ دشمن به ما حمله کرد ولی شهیدان با خون خود مرزهای ما را مستحکم کردند. بعد از جنگ جایگزین اینکه راه شهیدان را جهت حفظ کشور عزیزمان ایران پیش ببریم، مشغول مصرف کردن شده است ایم. مام وطن امروز تکیده شده است که البته استخراج بخشی از نفت و گاز بخشی از روی ناچاری بوده است.

من هم با خشت ساختن ماهی یک میلیون شغل می‌توانم ایجاد کنم/ ادامه دولت روحانی به مصلحت کشور است ، هاشمی‌طبا

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: مصرف بی رویه، حفر چاه عمیق، نشست کردن زمین و خشک شدن روزنه ها موجب شده است حدود ۱۰ میلیون نفر به شهر و حاشیه های شهر بیابند و پرسشها ایجاد کنند.

دولت ها نمی توانند خلاف قانون هزینه کنند

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادعای زیاد کردن دو و نیم برابر کردن درآمدهای دولت که از جانب بعضی نامزدها مطرح شده است را گزاف خواند.

او اولویت های دولت خود را اجرای قانون مطرح کرد و گفت: باید براساس بودجه کشور که درآمد دولت در آن مشخص هست، هزینه کرد. دولت نمی تواند خلاف قانون هزینه کند. راه های درآمد دولت گرفتن مالیات، فروش ارز جهت واردات و گمرکات است.

معاون رییس دولت اصلاحات تاکید کرد: اگر کسی بگوید می خواهم درآمد اضافه کنم تا هزینه چنان کنم، مصداق حرف هایی است که نمی شود اجرا کرد. دولت چارچوب اجرایی مشخص دارد آنچه من استخراج کردم از دل قانون بوده است.

هاشمی طبا افزود: اولویت اول پیگیری سرزمینی هست. دولت باید در چند بخش حیاتی سرمایه گذاری کند. دوم پیگیری به محرومان هست. دولت پول خاصی جهت این کار در نظر گرفته هست. باید یارانه جهت کمک به محرومان در نظر بگیریم و این کمک فقط پول نیست.

من هم با خشت ساختن ماهی یک میلیون شغل می‌توانم ایجاد کنم/ ادامه دولت روحانی به مصلحت کشور است ، هاشمی‌طبا

وعده ۲.۵ برابر کردن درآمده دولت گزاف است

او به ادعاهای بعضی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: اینکه درآمد دولت را ۲.۵ برابر می کنم گزاف است و فراتر از قانون نمی توانند انجام دهند. به عنوان نمونه مالیات زیاد بگیرد یا ارز را گران تر بفروشد. ارز ۸۰۰ تومانی را ۳۰۰۰ تومان کردند حالا هم می خواهند آنرا به ۱۰ هزار تومان برسانند و عده ای را هم از این خبر دار می کنند تا از این رانت استفاده کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادعای زیاد کردن دو و نیم برابر کردن درآمدهای دولت که از جانب بعضی نامزدها مطرح شده است را گزاف خواند.

هاشمی طبا اظهار کرد: راحت کردن فضای کسب و کار باعث می شود اقتصاد مقاومتی شکل گیرد. این یک برنامه جامع است که اجرای آن وقت بر هست. باید تولیدات خوب و قابل صادرات داشته باشیم.

من هم می توانم با خشت ساختن ماهی یک میلیون شغل ایجاد کنم

من هم با خشت ساختن ماهی یک میلیون شغل می‌توانم ایجاد کنم/ ادامه دولت روحانی به مصلحت کشور است ، هاشمی‌طبا

او ادامه داد: ما سه میلیون بیمار داریم که سالی یک میلیون نفر به آن اضافه می شود. می توان با گردشگری شغل ایجاد کرد. بحث فقط شغل ایجاد کردن نیست. می گویند ۱۰میلیون کار ایجاد می کنیم. من هم می توانم در یک ماه، ۱میلیون شغل ایجاد کنم. به عنوان نمونه می دهم قالب خشت درست کنند و به جوان ها می گویم خشت بزنند. باید اشتغال زایی بافایده و سازنده باشد و کالایی تولید شده است خریدار باشد.

موضوعات را به صورت کاریکاتور ارائه ندهیم

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: مباحث را به صورت کاریکاتور ارائه ندهیم و با مردم به صورت منطقی روبرو شویم. مسئولیت ریاست جمهوری سخت آست. البته به کاراکتر ریاست جمهوری بستگی دارد. این نیست که بگویم می کنم می کنم و بشود، کما اینکه عملکرد ها را دیدیم.

هاشمی طبا با تاکید بر اینکه باید کارها را منطبق با برنامه ششم توسعه و قانون پیش خواهیم برد، اگر میراث ما جهت آیندگان یک سرزمین سوخته باشد خوب نیست. نادر شاه میراثش وحدت کشور عزیزمان ایران بود. شاه سلطان حسین کشور راتسلیم بیگانه کرد. آیا می خواهیم مثل متکلمان خراسانی فقط شعر بگوییم یا میراثی جهت نسل آینده بگذاریم؟

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به پیشنهاد یکی از نامزدها مبنی بر ارائه لیست اموال اظهار کرد: من مخالف هستم لیکن نتیجه ندارد. فرض کنید یکی اموال ندارد و یکی دارا است و اعلام آن می تواند در گزینش فرد تاثیر بگذارد لیکن ممکن مردم بگویند پولدار گزینش کنیم چون سیر است یا بر عکس. طبق قانون افراد باید ابتدا و انتهای ماموریت، لیست اموال را اعلام کنند و این حرف فقط جوسازی است لیکن اصل عمل با حسن نیست و من هم گفتم که اعلام نمی کنم.

هاشمی طبا در خصوص شرح برنامه خود گفت: تخصص من مهندسی نساجی هست. من خطوط مهم را طرح می کنم و تصمیم گیری با متخصصان هست. روحیه مردم باید همان روحیه دفاع مقدس باشد. نمی شود با روحیه مصرف طلبی به فکر حفظ کشور عزیزمان ایران بود. من بلد نیستم زیاد از آنچه که خطوط مهم است را اشاره کنم. به ارگان ها وقت می دهم استان به استان برنامه دهند.

او در پاسخ به سوالی راجع به برنامه هایش در حوزه سیاست خارجی، امنیت ملی و عنوان سوریه گفت: پرسشها امنیتی در شورای عالی امنیت ملی مطرح و آنجا تصمیم گیری می شود. در عمل باید در حوزه مصلحت وارد شد. سیاست کلی که نظام جمهوری اسلامی بر اساس آن حرکت می کند را قبول داریم. مجموعه نظام سیاست گذاری می کنند و رییس جمهور پشتیبان و مجری است.

ادامه دولت روحانی را به مصلحت می دانم

هاشمی طبا در پاسخ به این پرسش که آیا جهت حضور در انتخابات با اصلاح طلبان مشورت کرده و نظرش راجع به دولت روحانی چیست، اظهارکرد: من خودم آمدم و با کسی مشورت نکردم و ادامه دولت روحانی را نیز به مصلحت می دانم.

معاون رییس دولت اصلاحات راجع به برجام گفت: هر معاهده ای که امضا شود مستلزم تلاش و تلاش هست. مثال عینی آن معاهده صلح امام حسن هست. معاویه از مستکبرین غرب شرق زیاد است و امام (ع) نیز این را می دانست ولی معاهده بست. در هر معاهده تلاش و تلاش است و طرفین خود را ذی حق می دانند. برجام یک پیروزی بزرگ جهت ما بوده و شرایط را به نفع ما کرده و باعث شده است ما از شرایط سخت بیرون بیاییم.

مالک معدن باید پاسخگو باشد نه دولت

او در ادامه این نشست خبری در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه در مراسم روز کارگر در حرم امام خمینی (ره) کارگران اعتراضاتی را مطرح کرده و روز گذشته نیز شاهد اعتراض کارگران معدن آزاد شهر به رییس جمهور بودیم. آیا ادامه روند فعلی می تواند در حوزه اقتصاد موثر باشد، اظهار کرد: هیچ کدام از مسئولان ما وارد معدن ذغال سنگ نشده اند. اعتقاد دارم معدن ذغال سنگ باید تعطیل شود. کار کردن در معادن ذغال سنگ فوت حتمی هست. من نمی دانم مالک معدن کیست ولی اگر جایی اشتباه کند، مالک باید پاسخگو باشد نه دولت.

برخی نامزدها حرف های رادیوهای بیگانه را می زنند

هاشمی طبا ادامه داد: بسیاری ممکن است ناراضی باشند. ما بخاطر حق خیلی جاها وارد شده است و تحریم شدیم. اگر قرار است سیاست ما بر تصویر آنها باشد، ما را تحریم می کنند و ما کالا را گران تر می خریم. هر دولتی هم که باشد نمی تواند وضع کارگران و کارمندان را ارتقا دهد. مردم باید قدر چیزهایی که دارند را بدانند. امنیت کشور بسیار خوب است ولی متاسفانه بعضی نامزدها روح فداکاری را فراموش کردند و غر می زنند. مردم باید روح فداکاری داشته باشند. اینقدر سیاه نمایی نباید کرد حرف هایی که از گلوی رادیو بیگانه در می آید را بعضی نامزدها می گویند.

او ادامه داد: ما به جای اینکه به محرومان برسیم پول بین همه تقسیم کردیم.

هاشمی طبا راجع به راه اندازی سامانه ملی کارانه از سوی محمدباقر قالیباف گفت: بغیر از رییس جمهور فعلی از بقیه نامزدها برنامه ای ندیدم. خرید رای ممنوع است اینکه من بگویم اگر پیروز شوم ماهی ۲۵۰ هزار تومان به شما می دهم بنظر من پسندیده نیست. نامزدها باید بگویند اگر قانون اجازه داد یارانه ها را سه برابر می کنم ولی اگر بگویید من می توانم شما نمی توانید، خوب نیست.

ان شالله پول هایی که در ستادها خرج می شود، پاک است

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به پرسش ایلنا مبنی بر اینکه امکان ورود پول فاسد به ستادها وجود دارد، اظهار کرد: من گفتم اگر توانستید منشا پول هایی که به ستاد ها می آید را مشخص کنید خوب هست. اگر خدا بخواهد همه پول هایی که خرج می شود، پاک است.

او در پاسخ به پرسشی راجع به مخالفت رهبر انقلاب با سند ۲۰۳۰ یونسکو گفت: من قبلا این سند را مطالعه کرده و نقدها را خواندم و مطلب مغایر ندیدم. البته الان شنیدم لایه هایی دارد که باید توجه کرد. به عنوان نمونه بحت خانواده مطرح می شود. منظور خانواده همجنس باز هست. فصل الخطاب ما رهبری است و نظر ما نظر رهبری هست. ممکن است نظر شخصی وجود داشته باشد ولی بحث اطاعت عینی و عملی است.

او افزود: اگر به نامزدها نگاه کنیم سه ظاهر نظر وجود دارد. روحانی و جهانگیری که می گویند مشی ما اعتدال است و نمی خواهیم به گذشته برگردیم. روش دیگر وعده دادن و پرسش کردن هست. پرسش کردن که کار ندارد. به عنوان نمونه آقای میر سلیم هشت تا پرسش از من پرسید. پرسش ها بسیار هست. یک روش هم روش وعده دادن و پاسخ ندادن به سوالات هست. یک روش دیگر است که من پیشنهاد می کنم و آن حرف زدن بر اساس قانون و تقویت های آن است.

افزایش سه برابری یارانه ها عملی نیست

هاشمی طبا با تاکید بر اینکه حرف های بیگانگان نباید از دهن ما بیرون آید، اظهار کرد: در پیشرفت همه باید جهادی کار کنند و توقع کم شود. سه برابر کردن یارانه ها عملی نیست. اگر سهم اقتصاد ما اوج برود کشور زیاد نفع می برد. باید برخورد با فساد شدید تر شود.

واژه های کلیدی: قانون | برنامه | انتخابات | ریاست جمهوری | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs